Eryaman Halı Yıkama Lekelerle Baş Etmenin Yolları

Eryaman Halı Yıkama Lekelerle Baş Etmenin Yolları

Evlerinizde ve işyerlerinizde halılarınıza ve koltuklarınıza bulaşan lekelerin tamamen temizlenmesi ve eski görüntüsüne tekrar kavuşabilmesi oldukça zahmet istemektedir. Ev hanımlarının bu lekeleri görmesi kadar sinirini bozan başka bir husus yoktur herhalde. Kaza sonucunda halı ve koltuklarınızı bu lekelerden kurtarmak için ve doğru müdahale yapılması için size lekelerle baş etmenin yolları hakkında biraz bilgi verecek olursak ;
BARBEKÜ SOSU: Lekeli bölgeyi suyla yıkadıktan sonra lekeyi sirkeyle ovun. Deterjanla ıslatıp tekrar yıkamadan önce, 10 dakika bekletin.
KARPUZ SUYU: Lekelenmiş yeri tuzlu soğuk suyla ıslatın, daha sonra bu bölgeyi sıcak suyla temizleyin.
TER: İki adet aspirini suya atıp eritin. Aspirinli suyu lekenin üzerine dökün ve yıkayın.
YAÐ: Lekenin üzerine mısır nişastası serpin ve kurumasını bekledikten sonra fırçayla temizleyin. En son olarak bol ılık su ile yıkayın. Leke yoğun bir şekilde ise firmamızdan yardım isteyin.
KETÇAP: Limon suyunu, kirlenmiş bölgeye sürün ve yıkayın.
ÇİMEN: Lekenin üzerini alkolle ovun ve daha sonra deterjanla yıkayınız.
OJE: Oje dökülen kısmı öncelikle bir emici bez ve ya peçete ile emdirin. Daha sonra lekenin üzerine bol miktarda aseton dökerek ojenin kurumasını engelleyiniz.
Yapmış olduğunuz bu basit müdahaleler halı veya koltuklarınıza bulaşan lekelerin kalıcı olmamasını sağlamaya yardımcı olacaktır.
04 Ekim 2022 Sal | 6862 Okunma